top of page

Hakkında

Psiklog Rıdvan idiz.jpg

  Rıdvan İdiz,

 

Psikolog ve psikoterapisttir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji bölümünden 2011 yılında mezun olmuştur.

...

‘’Psikanalitik Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Hipnoterapi, EMDR Terapisi,  Aktarım Odaklı Terapi, Aile Danışmanlığı, Aile ve Çift Terapisi’’ eğitimlerini tamamlamış olup; bunlarla beraber çok sayıda eğitim, seminer, atölye ve grup süpervizyonu çalışmasına katılmıştır.

...

Bireyin ruhsallığında değişim/dönüşüm sağlaması ihtiyacına en fazla cevap verebilecek yöntem olarak; Psikanalitik Terapiyi kullanmayı tercih etmektedir.

...

 11 yıllık meslek hayatı süresince; çocuk, ergen ve yetişkinlerle yürüttüğü sayısız çalışma deneyimiyle; ‘’Hastalık yoktur, hasta vardır’’ ilkesinden hareketle, kişinin yüksek faydasını esas alan bir yaklaşımla terapi sürecini planlamaktadır.

...

Kendi terapi/analiz sürecini, İstanbul Psikanaliz Derneği (İPD) üyesi bir Psikanalistle devam etmektedir.  Ayrıca İPD üyesi bir Psikanalistten bireysel süpervizyon almaktadır.  

   _________________________

     Önemli bir husus olarak; terapi desteği almak istediğiniz halde 'Terapide konuştuğum şeyler gizli tutulacak mı?' gibi bir kaygınız var ise unutmayınız ki; gizlilik, psikoterapinin etik kurallarının vazgeçilemez bir parçasıdır.

...

Psikoterapi, insanların kendileri ile ilgili en özel ve mahrem konuları konuşabilecekleri, seanstan sonra bilgilerin dışarı çıkmayacağından emin olabilecekleri güvenli bir alandır. 

          ___________________________________

    

...

     Terapi süreci ile ilgili bilgi almak veya randevu oluşturmak için 09:00 ile 21:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

bottom of page